Blue Bulls logo

2013 Blue Bulls u18 Craven Week, Academy Week & u16 Grant Khomo Week teams

May 24 • Craven Week, Craven Week Teams, General News, School • 30468 Views • No Comments on 2013 Blue Bulls u18 Craven Week, Academy Week & u16 Grant Khomo Week teams

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

 

Bulls flanker captured on camera for Rugby15 by Denese Lups scoring a try

 

Blue Bulls u18:

  1. Xander van Wyk (Hoërskool Waterkloof)
  2. Francois Steyn (Affies)
  3. Johan van Wyk (Hoërskool Waterkloof)
  4. Hyron Andrews (Hoërskool Garsfontein)
  5. RG Snyman (Affies)
  6. PJ Toerien (Hoërskool Garsfontein)
  7. Calvonn Allison (Affies)
  8. Salmon van Huysteen (Affies)
  9. Justin Phillips (Hoërskool Waterkloof)
  10. Jameel Warnick (Hoërskool Garsfontein)
  11. Ethan Sias (Hoërskool Garsfontein)
  12. Franco Naude (Hoërskool Garsfontein)
  13. Jurie Linde (Affies)
  14. Jade Solomons (Hoërskool Garsfontein)
  15. Eduan Keyter (Affies)
  16. Wildon March (Hoërskool Garsfontein)
  17. Vean Roodt (HoërskoolCenturion)
  18. WP Eloff (Affies)
  19. Abongile Nonkwantana (St Albans College)
  20. Ivan van Zyl (Affies)
  21. Jose Shaw (St Albans College)
  22. George-Lee Erasmus (Hoërskool Garsfontein)

Blue Bulls Academy u18:

  1. Jonothan Valema (Woodox)
  2. Reinach Venter (Hoërskool Waterkloof)
  3. Roeloff Diedericks (Hoërskool Garsfontein)
  4. Ashton Fortuin (Southdowns College)
  5. Jason Jenkins (St Albans College)
  6. Sean Joyce (Hoërskool Waterkloof)
  7. Arnold Gerber (Hoërskool Menlo Park)
  8. Arne van Rensburg (Hoërskool Waterkloof)
  9. Louis Storm (Hoërskool Menlo Park)
  10. Tinus de Beer (Hoërskool Waterkloof)
  11. Bradley Mutri (Southdowns College)
  12. Dawie Venter (Affies)
  13. Phillip Orffer (Affies)
  14. Thabang Maponya (Southdowns College)
  15. Lyle Maart (Hoërskool Garsfontein)
  16. Christo Bezuidenhout (Hoërskool Centurion)
  17. Yolo Ngubeguhsa (Pretoria Boys High School)
  18. Derik Bezuidenhout (Affies)
  19. Mpo Kanakga (Hoërskool Montana)
  20. Junior Tjabadi (Hoërskool Uitsig)
  21. Shelson Jacobs (Hoërskool Garsfontein)
  22. Shevan Swart (Hoërskool Die Wilgers)
  23. Luvo Claasen (Pretoria Boys High School)

 

Blue Bulls NoordVaal u18:

  1. Frikkie van Resnburg (Hoërskool Garsfontein)
  2. Heinrich de ~Jonge (Hoërskool Garsfontein)
  3. Sarel-Marco Smit (Hoërskool Eldoraigne)
  4. Brandon Meyer (Hoërskool Die Wilgers)
  5. Divan Jonck (Hoërskool Centurion)
  6. Michael de Waal (Pretoria Boys High School)
  7. David Joyce (Hoërskool Waterkloof)
  8. Winsin Theron (Hoërskool Waterkloof)
  9. Wynand Botha (Hoërskool Eldoraigne)
  10. Johan Coetzee (Hoërskool Montana)
  11. Paul de Beer (Hoërskool Garsfontein)
  12. Hendrik Mulder (Hoërskool Centurion)
  13. Damian Hogg (Hoërskool Centurion)
  14. Richard Janse Van Rensburg (Hoërskool Garsfontein)
  15. Marquit September (Hoërskool Garsfontein)
  16. Reynhardt Rohde (Hoërskool Centurion)
  17. Craig Elskie (Hoërskool Garsfontein)
  18. Cornell Jacobs (Hoërskool Centurion)
  19. Waheed du Pond (Pretoria Boys High School)
  20. Johan Fourie (Hoërskool Eldoraigne)
  21. Dewald Lindeque (Hoërskool Waterkloof)
  22. Charl Spies (Hoërskool Eldoraigne)

 

Blue Bulls u16 (Grant Khomo):

  1. Tiny Mukhari (Pretoria Boys High School)
  2. Viaan Mong (Affies) Captain
  3. Chergin Fillies (Hoërskool Waterkloof)
  4. Ruben van Heerden (Affies)
  5. Juan Basson (Affies)
  6. Khwezi Mafu (Southdowns College)
  7. Dylan Robinson (Hoërskool Waterkloof)
  8. Eduan Lubbe (Affies)
  9. Enro se Papier (Hoërskool Garsfontein)
  10. Eddie Fouche (Affies) Vice Captain
  11. Daylin le Roux (Hoërskool Garsfontein)
  12. Chad Sias (Hoërskool Die Wilger)
  13. Wayne van der Bank (Hoërskool Garsfontein)
  14. Clayton Africa (Hoërskool Garsfontein)
  15. Shakeel Fredericks (Hoërskool Garsfontein)
  16. Bees Ferreira (Hoërskool Garsfontein)
  17. Ruan Liebenberg (Hoërskool Menlo Park)
  18. Stephano Matthyse (Hoërskool Garsfontein)
  19. Warren Brits (Hoërskool Garsfontein)
  20. Ryno Lourens (Affies)
  21. Stedman Gans (Hoërskool Waterkloof)
  22. Hluma Zondani (Southdowns College)

Related Posts