Steval Pumas logo

Pumas skole-verteenwoordigers

Jun 22 • Academy Week, Craven Week, General News, Grant Khomo Week, School, Youth Weeks • 1410 Views • No Comments on Pumas skole-verteenwoordigers

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Die Hoof Uitvoerende Bestuurder van die Mpumalanga Rugby Unie, Pieter Burger wens graag die volgende seuns en dogters geluk met hulle verkiesing tot die onderskeie Pumas rugbypanne.

“Ek is baie trots op elke seun en dogter wat die provinsie gaan verteenwoordig in die onderskeie interprovinisale toernooie. Net so is dit ‘n groot voorreg en eer vir elke skool wat verteenwoordig gaan word dwars oor die land. Van die Unie se kant af is daar net een boodskap – “Gaan en maak elke Pumahart trots en doen net jou beste.”

Hiermee al die Pumasskole-verteenwoordigers:

O/12 A

  1. Luchan Mouton – Laerskool Middelburg
  2. Joshua Divine – Laerskool Bergland
  3. Jean Lock – Laerskool Goedehoop
  4. Ruben Herselman – Laerskool Marietjie van Niekerk
  5. Reuben van der Merwe – Laerskool Kragbron
  6. Brend de Villiers – Laerskool Witrivier
  7. Motsiki Ndlaba – Laerskool Reynorif
  8. Kamogelo Makobane Laerskool JP Stratten
  9. Danny van Staden – Laerskool Witrivier
  10. Drickus Greeff – Laerskool Nelspruit
  11. Silindile Mahlangu – Laerskool Jeugkrag
  12. Roniel Puttter – Laerskool Middelburg
  13. Hardus Visser – Laerskool Kragbron
  14. Lieward Smith – Laerskool Goedehoop
  15. Drico Marx – Laerskool Goedehoop
  16. Eduard Diechmann – Laerskool Nelspruit
  17. Jethro Blackburn – Laerskool Sabie
  18. Scott Kirk – Laerskool Witrivier
  19. Rulani Mathebula – Laerskool Witrivier
  20. Louw de Wet – Laerskool Standerton
  21. Armand Bodenstein – Laerskool Middelburg
  22. Reynders de Bruyn – Laerskool Witrivier

Afrigters: JD Steyn en Riaan Myburg

Spanbestuurder: Edgar Vorster

 

O/12 VX-tal

  1. Ignus Ferrreira – Laerskool Goedehoop
  2. Marloux Breytenbach – Laerskool Witrivier
  3. Gideon du Plessis – Laerskool Kragbron
  4. Ruhert Hechter – Penryn Prep
  5. Kian Smuts Erasmus – Laerskool Standerton
  6. Pieter Burger – Laerskool Witrivier
  7. Erich Uys – Laerskool Kragbron
  8. Peter Abrahams – Laerskool Nelspruit
  9. Wiehann Henning – Laerskool Nelspruit
  10. Thabo Mashego – Laerskool Witrivier
  11. Gert Vosloo –
  12. Luke Hoekstra – Penryn Prep
  13. Stian Vermeulen – Laerskool Middelburg
  14. Mnogobi Nkonde – Middelburg Primary
  15. Grant de Jager – Laerskool Barberton
  16. Ntokoza Kunene – Laerskool Standerton
  17. Naudé Erasmus – Laerskool Kruinpark
  18. Ulrich Cilliers – Curro Nelspruit
  19. Mpho Sekoto – Laerskool Pionier
  20. Kelo Mashego – Laerskool Standerton
  21. Marius Coetzee – Laerskool Bergland
  22. Lehlohondo Malase – Laerskool JP Stratten

Afrigters: Jaco Breyl en Ruan van der Merwe

Spanbestuurder: Mangaliso Mgavo

 

Pumas O/13 Coca-Cola Cravenweekspan

  1. Cail Ackermann – Laerskool Nelspruit
  2. Josh Johnston – Laerskool Kragbron
  3. Bernie Bezuidenhout – Laerskool Kragbron
  4. Nico Henrico – Laerskool Klipfontein
  5. Gerrit de Beer – Laerskool Lydenburg
  6. Thabiso Matheba – Laerskool Witrivier
  7. Damian Lombaard – Laerskool Bergland
  8. Pieta Voges – Laerskool CR Swart
  9. Keenan Visser – Laerskool Bergland
  10. Christo Nel – Laerskool Bergland
  11. Andiswa Mndebele – Middelburg Primary
  12. Chris Bothma – Laerskool Dennesig
  13. Xolani Zungu – Laerskool Rietkuil
  14. Vincent Correa – Laerskool Bergland
  15. Munashe Dukushwa – Laerskool Ermelo
  16. Thabang Mpela – Middelburg Primary
  17. Calvin van Rooyen – Laerskool Reynorif
  18. Hanro Jansen – Laerskool Middelburg
  19. Kethan Titus – Laerskool Oranjegloed
  20. Zane Eloff – Laerskool Secunda
  21. Ashley Mashego – Laerskool Sabie
  22. Ronnie Tshabalala – Laerskool JP Stratten
  23. Monteo Meyer – Laerskool Kalie de Haas

Afrigters: Tobie Pretorius en Danie Hattingh

Spanbestuurder: Conrad Beukes

 

o/13 VX-tal

  1. Tiaan Wessels – Laerskool Kragbron
  2. Shaun Brown – Laerskool Bergland
  3. Cassie Botes – Laerskool Kragbron
  4. Hansie Hornsby – Laerskool Klipfontein
  5. Richard Lemmer – Laerskool Amersfoort
  6. Damian Lombaard – Laerskool Bergland
  7. Hanjo Sevenster – Laerskool Bergland
  8. Mckyle Meyer – Laerskool Dennesig
  9. Paul Steyn – Laerskool Kanonkop
  10. Nhloso Tsabangu – Laerskool Jeugkrag
  11. Lwazi Mogodire – Nelspruit Primary
  12. PJ Coetzee – Laerskool Laeveld
  13. Tijan van der Walt – Laerskool Laeveld
  14. Thabang Malepe – Laerskool Onverwacht
  15. Eduard Olivier – Laerskool Balfour
  16. Quinn van Zyl – Laerskool Nelspruit
  17. Kyle van Staden – Laerskool Lydenburg
  18. CP van der Westhuizen – Laerskool Klipfontein
  19. Arthur Mcgee – Laerskool Bergland
  20. Martin Meyer – Laerskool Kalie de Haas
  21. Kwanele Nkambule – Laerskool Rietkuil
  22. Ruan Cornelius – Laerskool Klipfontein

Afrigters:  Werner du Preez en Siyabonga Masina

Spanbestuurder: Chesney Gamba

 

Toernooi datums:

22 – 25 Junie: O/12A & XV-tal toernooie in Vryheid

26 – 29 Junie: O/13XV-Tal toernooi in Sasolburg

3 – 8 Julie: O/13Coca-Cola Cravenweek in Paarl

 

LSen Skole-groep

Siyabonga Mkomezulu – Hoërskool Jim van Tonder

Sifiso Nkosi – Hoërskool Jim van Tonder

Voughaw Lawrence – Hoërskool Platorand

Kgaugelo Lnama – Hoërskool Platorand

Sergeant Nkosi – Hoërskool Platorand

Thabiso Mapanga – Hoërskool Jim van Tonder

Eben Erasmus – Hoërskool WH de Klerk

Armstrong Ngobeni – Hoërskool Jim van Tonder

Mncobi Mdluli – Hoërskool Platorand

Rochelle Visser – Hoërskool WH de Klerk

Dylon Naudé – Hoërskool WH de Klerk

Juandré Davids – Hoërskool WH de Klerk

Musa Makamo – Hoërskool Platorand

Nelson Madonsela – Hoërskool Jim van Tonder

Kayle Middelton – Hoërskool WH de Klerk

Daniel Jacobs – Hoërskool Platorand

Reinhard Jansen van Vuuren – Hoërskool Jim van Tonder

Mogakane Nkosingiphile – Hoërskool Platorand

Adriaan Naudé – Hoërskool WH de Klerk

Jonathan van dalen – Hoërskool WH de Klerk

Rikus Tromp – Hoërskool WH de Klerk

Nakedi Shongwe – Hoërskool Jim van Tonder

Siphosezwe Mahlangu – Hoërskool Platorand

Spanbestuurder: Ludi Pretorius

Afrigters: Peet Groenewald en Johan Buys

 

O/16 Platteland

  1. Shingi Nyangani – Steelcrest High
  2. Mlungisi Nkosi – Steelcrest High
  3. Franco Meerholtz – Hoërskool Oosterland
  4. Anthony Sands – Penryn College
  5. Sandile Mkabela – Hoërskool Barberton
  6. Marnus Ferreira – Hoërskool Kriel
  7. Alexander Swanepoel – Komatipoort Akademie
  8. Isaac Agholor – Lowveld High
  9. GC van Eeden – Hoërskool Kanonkop
  10. Zinzan Cole – Curro School Nelspruit
  11. Jason Mantle – Penryn College
  12. Tiaan Botha – Hoërskool Carolina
  13. Bonga Ndawo – Penryn College
  14. Nathi Kubaye – Hoërskool Barberton
  15. Nhlanhla Tshabalala – Lowveld High
  16. Edward Victor – Hoërskool Oosterland
  17. Muzi Zondi – Hoërskool Barberton
  18. Brendan Myburgh – Hoërskool Oosterland
  19. Liam Emmett – Penryn College
  20. Nhlanhla Maseko – Lowveld High
  21. Jonathan Mashappa – Curro School Nelspruit
  22. Mongezi Mkaba – Hoërskool Oosterland

Afrigters: Vernon Lombard en Willem Kotzé

Span bestuurder: PF Coetzee

 

O/16 Stedelik

  1. Janu Lategan – Hoërskool Standerton
  2. Jason Cornelius – Nelspruit Hoërskool
  3. Joseph Olivier – Middelburg Hoërskool
  4. David Bennett – Hoërskool Piet Retief
  5. Ockert Meyer – Hoërskool Standerton
  6. Henco van der Merwe – Nelspruit Hoërskool
  7. Michael Crumlin – Hoërskool Standerton
  8. Shaun Mclaren – Hoërskool Secunda
  9. Chris Steyn – Middelburg Hoërskool
  10. Tiaan du Plessis – Nelspruit Hoërskool
  11. Joshua Maas – Nelspruit Hoërskool
  12. Joubert Williers – HTS Middelburg
  13. MC Kuhn – Middelburg Hoërskool
  14. Siyabonga Khoza – Hoërskool Standerton
  15. Arrie Heyl – Hoërskool Lydenburg
  16. Gysbert Elhers – Middelburg Hoërskool
  17. Braam de Villiers – Nelspruit Hoërskool
  18. Neil Scott – Middelburg Hoërskool
  19. Kyle Hambridge – Middelburg Hoërskool
  20. Jacques Mcquire – Nelspruit Hoërskool
  21. Gerrie Erasmus – Hoërskool Hoogenhout
  22. Willi Greyling – Ermelo Hoërskool

Afrigters: Marius van Zyl en Brendan Coetzee

Spanbestuurder: Tiaan Groenewald

 

O/16 Grant Khomo Pumas

  1. Banele Mthenjane – Nelspruit Hoërskool
  2. Estian Schroeder – Nelspruit Hoërskool
  3. Wian Otto – Nelspruit Hoërskool
  4. Sthembiso Msibi – Hoërskool Ligbron
  5. Mtho Mondlane – Middelburg Hoërskool
  6. Thabo Mosia – Hoërskool Standerton
  7. Skosana Rowan – Hoërskool Hertzog
  8. Tiaan Kotzee – Nelspruit Hoërskool
  9. Riandré van der Merwe – Nelspruit Hoërskool
  10. Coenraad Visser – Middelburg Hoërskool
  11. Malumane Thepo – Hoërskool Barberton
  12. Graeme Bouwer – Nelspruit Hoërskool
  13. Stefan Smit – Nelspruit Hoërskool
  14. Unhathi Poyo – Middelburg Hoërskool
  15. Losper Damian – Hoërskool Hoogenhout
  16. Dylian Pretorius – HTS Witbank
  17. Nathi Mthethwa – Hoërskool Piet Retief
  18. Jean Jordaan – Nelspruit Hoërskool
  19. Ntokozo Thlou – Middelburg Hoërskool
  20. Le Roux Louw – Nelspruit Hoërskool
  21. Jason Oosthuizen – Hoërskool Lydenburg
  22. Roman Coetzee – Hoërskool Hertzog
  23. Kamo Chauke – Hoërskool Hertzog

Afrigters: Evan Beuker en Gunther Swart

Spanbestuurder: Willi Herb

 

O/18 Pumas Cravenweek

  1. Morgan Naudé – Nelspruit Hoërskool
  2. Ruben Cross – HTS Middelburg
  3. Dewald Maritz –Nelspruit Hoërskool
  4. Vusi Mkhanza – Ermelo Hoërskool
  5. KP de Jager – Nelspruit Hoërskool
  6. JC Pretorius – HTS Middelburg
  7. Wandile Shabangu – Middelburg Hoërskool
  8. Junior Schmidt – Nelspruit Hoërskool
  9. Jaco Joubert – Nelspruit Hoërskool
  10. Stefan van der Bank – Nelspruit Hoërskool
  11. Percy Mkhwanazi – Hoërskool Piet Retief
  12. Riaz Adebayo – Nelspruit Hoërskool
  13. Marnus Kruger – Nelspruit Hoërskool
  14. Prince Nkabinde – Hoërskool Hoogenhout
  15. Ryan Cloete – HTS Middelburg
  16. SP Muller – Nelspruit Hoërskool
  17. Nkosinathi Mthethwa – Hoërskool Piet Retief
  18. Hloni Mputi – Hoërskool Standerton
  19. Sibusiso Madonsela – Hoërskool Piet Retief
  20. Brandon Magadulela – Hoërskool Volksrust
  21. Thabiso Mkhwebane – Hoërskool Ligbron
  22. Boet Heyl – HTS Middelburg
  23. Julian Claasen – Hoërskool Hertzog

Afrigters: Cobus van Dyk en Coene Nolte

Spanbestuurder: Pieter de Waal

 

O/18 Stedelik Pumas

  1. Hamilton Mnisi – Hoërskool Ligbron
  2. Quiniso Habile – Hoërskool Ermelo
  3. Donel Griffiths – Hoërskool Volksrust
  4. Bandile Zuma – Hoërskool Volksrust
  5. Janco Steenkamp – Nelspruit Hoërskool
  6. Tsakane Motlholoe – Hoërskool Piet Retief
  7. Renier Troskie – Nelspruit Hoërskool
  8. Tristan Louw – Hoërskool Ben Viljoen
  9. Joao Cristovam – Nelspruit Hoërskool
  10. Riekert Barnard – HTS Middelburg
  11. Bongumenzi Dlamini – Hoërskool Piet Retief
  12. Andiswa Mndawe – Middelburg Hoërskool
  13. Marnus Scheepers – Hoërskool Ligbron
  14. Ronnie Banda – HTS Witbank
  15. Francois Esselen – Nelspruit Hoërskool
  16. Harry Hearn – Nelspruit Hoërskool
  17. Wiam Barnard – Nelspruit Hoërskool
  18. Blessing Motsepi – Hoërskool Hertzog
  19. Xolani Mavundla – Hoërskool Piet Retief
  20. Lindelani Makhanya – Hoërskool Piet Retief
  21. Christian Glaeser – HTS Witbank
  22. Aluwande Shangweni – Hoërskool Volksrust
  23. Japie Kleynhans – HTS Middelburg

Afrigters: Piet Bothma en Gerhard Holtshauzen

Spanbestuurder: Cor Joubert

 

O/18 Plattteland Pumas (Akademieweek Durban)

  1. Daclan Zitha – Hoërskool Barberton
  2. Bongi Langa – Lowveld High
  3. Zethembe Madonsela – Penryn College
  4. Ngwako Thakatso – Steelcrest High
  5. Mias Visagie – Hoërskool Barberton
  6. Conrad van der Schyff – Hoërskool Morgenson
  7. Lunga Ngcobo – Hoërskool Evander
  8. Jared Adams – Uplands College
  9. Michael Pretorius – Kanonkop Hoërskool
  10. Ricky du Toit – Hoërskool Morgenson
  11. Peter Kasongo – Kanonkop Hoërskool
  12. Hadric Coertze – Penryn College
  13. Ruan Joubert – Kanonkop Hoërskool
  14. Letha Malalela – Steelcrest High
  15. John Robert Smith – Hoërskool Sybrand van Niekerk
  16. Samkelo Lubede Uplands College
  17. Tshegofatso Mamemela – Steelcrest High
  18. Sihle Mkhawane – Hoërskool Barberton
  19. Letso Tselane – Lowveld High
  20. Matheus Oberholzer – Hoërskool Barberton
  21. Dylan-Dean Delport – Hoërskool Morgenson
  22. Siyabonga Skosana – Steelcrest High
  23. Jacques Herselman – Hoërskool Morgenson

Afrigters: Juan Pieterse en Gerhard van der Walt

Spanbestuurder: Nico Sauerman

 

O/19 A Pumas Noordvaal PUK-week (Potchefstroom)

  1. Herman Schlebusch – Hoërskool Piet Retief
  2. Barrie du Plessis – Hoërskool Ligbron
  3. Leon Etsebeth – HTS Middelburg
  4. Zandré Volschenk – Hoërskool Lydenburg
  5. Marius Slabbert – Nelspruit Hoërskool
  6. Simon Cloete – HTS Witbank
  7. Calvin Clack – Hoërskool Ligbron
  8. Ruan Smit – Ermelo Hoërskool
  9. Steyn van den Heever – Hoërskool Secunda
  10. Craig Bouwer – Nelspruit Hoërskool
  11. Mpumelelo Matteus – Middelburg Hoërskool
  12. Telvin Mhlongo –Middelburg Hoërskool
  13. Ryan Phiri –Middelburg Hoërskool
  14. Thys Potgieter – Middelburg Hoërskool
  15. Ernest Mthethwa – Penryn College
  16. Hanro Cronje – HTS Witbank
  17. Tiaan Espag – HTS Middelburg
  18. Hennis Hattingh – Hoërskool Volksrust
  19. Michail von Wieling – HTS Witbank
  20. Marnus Meyer – Hoërskool Lydenburg
  21. Shane Botha – Middelburg Hoërskool
  22. Brady Theron – Hoërskool Lydenburg
  23. Henco Louw – Ermelo Hoërskool

Afrigters: Tekkies Erasmus en Vicky Menegaz

Spanbestuurder: Hugo Harmse

 

O/19 B Noordvaal PUK-week (Potchefstroom)

  1. Ruben Botes – HTS Witbank
  2. Jacques Peens – HTS Witbank
  3. Armando Lubbe – HTS Middelburg
  4. Hein van Zyl – Hoërskool Lydenburg
  5. Raymund Scherman – Hoërskool Ben Viljoen
  6. Donovan Barnard – Hoërskool Rob Ferreira
  7. Loius du Preez – HTS Middelburg
  8. Janco Lourens – Hoërskool Rob Ferreira
  9. Junior Kotze – Hoërskool Ben Viljoen
  10. Ruan Vorster – HTS Witbank
  11. Gert Cronjé – Hoërskool Ligbron
  12. Du Preez van der Merwe – HTS Witbank
  13. Duncan van Vuuren – Hoërskool Lydenburg
  14. Barend Ditle – Middelburg Hoërskool
  15. Tristan Badenhorst – Hoërskool Lydenburg
  16. Zane Weideman – Hoërskool Ben Viljoen
  17. Fred Lundy – Hoërskool Rob Ferreira
  18. Strauss Strydom – Hoërskool Ben Viljoen
  19. Heinrich Cronje – HTS Middelburg
  20. Thato Machete – Penryn College
  21. JJ Potgieter – Hoërskool Carolina
  22. Johan Badenhorst – HTS Witbank
  23. Justin Kalse – Hoërskool Hoogenhout

Afrigters:Albert Schlebusch en Clinton Scheidel

Spanbestuurder: Hugo Harmse

 

Toernooi datums:

O/16 Grant Khomo

4-8 Julie

Paarl

 

O/16 Akademieweek:

29 Junie -2 Julie

Vanderbijl Park

 

LSen Skole week

27 Junie – 2 Julie

Afrikaans Seuns Hoër, Pretoria

 

O/18 Coca-Cola Cravenweek & Akademieweek

Craven Week: Kearnsey College (Durban)

Akademieweek: Glenwood High (Durban)

10 – 16 Julie 2016

 

Pumas U/16 Women

  1. Siphumele Nhlongo
  2. Zamerzwiele Nxumalo
  3. Thabsile Nkuna
  4. Nompumelelo Madonsela
  5. Slindile Thabethe
  6. Nelisiwe Mkhatshwa
  7. Hope Lauren
  8. Innocentai Sandlana
  9. Spesihle Msibi
  10. Thandolwetha Khoza
  11. Nkosingphile Ngobeni
  12. Khanyisile Mahlangu
  13. Mpumi Nkosi
  14. Slindile Nkosi
  15. Chammin Mabuza
  16. Kazabo Gumbi
  17. Shlonshiwe Nkosi
  18. Bongiwe Shabangu
  19. Villentine Mhlanga
  20. Sityn Lendran
  21. Bawinile Mkhwebane
  22. Pritty Manye
  23. Felicity Maboe

Coaches: Mpho Lukhele and Lucky Mahlangu

Team Manager: Tshepiso Motsoeneng

 

Pumas U/18 Women

  1. Nokwanda Motha
  2. Thando Sambo
  3. Thandiwe Silinda
  4. Elizabeth Mdugwana
  5. Gugu Mdaka
  6. Nokukhanya Cola
  7. Silindile Nyembe
  8. Hope Mapholose
  9. Zanele Mthembu
  10. Ayanda Malinga
  11. Pollet Sibiya
  12. Glenn Anastasia
  13. Moms Portia
  14. Yvonne van der Linde
  15. Nozipho Shabangu
  16. Busi Joy
  17. Nokuthula Buthelezi
  18. Katleho Sebiloyane
  19. Gugu Nkambule
  20. Hlovisa Maakana
  21. Ramele Gosiame
  22. Siphosihle Ngwenya
  23. Ntombikayise Mhlongo

Coaches: Bongani Fakude and Sipho Aaron

Team manager: Duduzile Mashinini

 

Toernooi datums:

O/16 Vroue:

27 Junie – 1 Julie

Welkom

O/18 Vroue:

4 Julie – 8 Julie

Kimberley

Related Posts