Griquas Primary Schools Regional Fixtures 2013

Apr 26 • Primary Schools, School Rugby Fixtures • 6921 Views • No Comments on Griquas Primary Schools Regional Fixtures 2013

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)
Loading...

 

 

 

Van Druten Primary Schools Provincial Fixtures 2013

VAN DRUTEN B – LIGA – 2013

NOORD                            SUID

10 April – O/13 Van Druten rugby-proewe te Hotazel

           Week 1 ( 15 – 20 April)         Week 1 (15 – 20 April)

Postmasburg   vs HotRock              N-Kaap vs Kathu (W/honde)

Seodin vs Kuruman                           Kathu (Turke)   vs Sishen

LA/DA Loslootjie                              Deben Loslootjie

17 April – O/12 Van Druten rugby-proewe te Hotazel

19,20 April – Laerskool Kathu sportdag

 

        Week 2 (22 – 27 April)          Week 2 (22 – 27 April)

HotRock vs LA/DA                                 Kathu (W/honde)  vs Deben

Kuruman vs Postmasburg                     Sishen vs N-Kaap

Seodin Loslootjie                                     Kathu (Turke) Loslootjie

27 April – O/12 en O/13 G/Wes Wesstreek rugby-proewe te ODV

Upington

 

Week 3 ( 29 April – 4 Mei)        Week 3 (29 April  – 4 Mei)

LA/DA vs Kuruman                                 Deben vs Sishen

Postmasburg vs Seodin                            N-Kaap vs Kathu (Turke)

HotRock Loslootjie                                   Kathu (W/honde) Loslootjie

 

  Week 4 ( 6 – 11 Mei)                 Week 4 (6 – 11 Mei)

Kuruman vs HotRock                             Sishen vs Kathu (W/honde)

Seodin vs LA/DA                                      Kathu (Turke)   vs Deben

Postmasburg Loslootjie                          N-Kaap Loslootjie

10, 11 Mei – O/12 en O/13 G/Wes rugby-proewe te Upington

 

Week 5 ( 13 – 18 Mei)              Week 5 (13 – 18 Mei)

HotRock vs Seodin                                  Kathu (W/honde)  vs Kathu (Turke)

LA/DA vs Postmasburg                           Deben vs N-Kaap

Kuruman Loslootjie                                  Sishen Loslootjie

17,18 Mei – O/12 en O/13 G/Wes rugbyspanne : Bondedag te Welkom

18 Mei – Laerskool Lime Acres Sportdag

 

      Week 6 ( 20 – 25 Mei)             Week 6 (20 – 25 Mei)

 KWARTEINDSTRYDE

Wedstryd A : Noord 1 vs Suid 4

Wedstryd B : Suid 1 vs Noord 4

Wedstryd C : Noord 2 vs Suid 3

Wedstryd D : Suid 2 vs Noord 3

Noord 5 vs Suid 5

24, 25 Mei – O/12 en O/13 G/Wes rugbyspanne : Mini Cravenweek te Bloemfontein

 

Week 7 ( 27 Mei – 1 Junie)        Week 7 (27 Mei – 1 Junie)

HALFEINDSTRYDE – SKILD

Wedstryd E : Wenner A vs Wenner D

Wedstryd F : Wenner B vs Wenner C

 

HALFEINDSTRYDE – PLAAT

Wedstryd G : Verloorder A  vs Verloorder D

Wedstryd H : Verloorder B vs Verloorder C

Suid 5 vs Noord 5

 

19 of 20 Julie FINALE

(Van Druten Laerskole rugby- en netbal finale te Postmasburg)

Wenner E vs Wenner F SKILD

Wenner G vs Wenner H PLAAT

2, 3 Augustus – G/Wes Laerskole rugby-finale te Kimberley

 

VAN DRUTEN A – LIGA – 2013

10 April – O/13 Van Druten rugby-proewe te Hotazel

Week 1 ( 15 – 20 April)

Postmasburg   vs Kathu

Seodin Loslootjie

17 April – O/12 Van Druten rugby-proewe te Hotazel

19,20 April – Laerskool Kathu sportdag

 

Week 2 (22 – 27 April)  

Kathu vs Seodin

Postmasburg Loslootjie

27 April – O/12 en O/13 G/Wes Wesstreek rugby-proewe te ODV Upington

 

Week 3 ( 29 April – 4 Mei)    

Postmasburg vs Seodin

Kathu Loslootjie

 

Week 4 ( 6 – 11 Mei)

Seodin vs Kathu

Postmasburg Loslootjie

10, 11 Mei – O/12 en O/13 G/Wes rugby-proewe te Upington

 

Week 5 ( 13 – 18 Mei)

Kathu vs Postmasburg

Seodin Loslootjie

17,18 Mei – O/12 en O/13 G/Wes rugbyspanne : Bondedag te Welkom

18 Mei – Laerskool Lime Acres Sportdag

 

Week 6 ( 20 – 25 Mei)    

Seodin vs Postmasburg

Kathu Loslootjie

24, 25 Mei – O/12 en O/13 G/Wes rugbyspanne : Mini Cravenweek te

Bloemfontein

 

Week 7 ( 27 Mei – 1 Junie)

HALFEINDSTRYD

Wedstryd A : 2 de vs 3 de

1 ste loslootjie

19 of 20 Julie

 

FINALE (Van Druten Laerskole rugby- en netbal finale te Postmasburg)

1 ste vs Wenner A

2, 3 Augustus – G/Wes Laerskole rugby-finale te Kimberley

 

 

NAMA-KHOI LAERSKOLE WINTERPROGRAM – 2013 
                 
RUGBY / SOKKER / NETBAL
                 
0/9 – 0/11 – 0/13
                 
TWEEDE KWARTAAL BEGIN OP MAANDAG – 08 APRIL 2013
                 
Nama-Khoi Proewe = Springbok = 16 April 
Griekwaland-Wes IRB Level 2 kursus = Kimberley = 19/20 April
Namakwaland Proewe = Springbok = 23 April
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
1 22 – 26 April
Matjieskloof RK vs Dr Izak van Niekerk    
Concordia vs Okiep Laerskool    
Primêre Skool Springbok vs Sacred Heart    
Ferdinand Brecher vs St Cyprians    
 
Namakwaland ontwikkelingsnaweek + Tagg Rugbydag = Springbok = 26/27 April
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
2 29 April – 3 Mei
Dr Izak van Niekerk vs Okiep Laerskool    
Matjieskloof RK vs Concordia    
St Cyprians vs Primêre Skool Springbok    
Sacred Heart vs Ferdinand Brecher    
 
Griekwaland-Wes wes proewe = Upington = 4 Mei
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
3 6 – 10 Mei
Sacred Heart vs Dr Izak van Niekerk    
Concordia vs St Cyprians    
Ferdinand Brecher vs Okiep Laerskool    
Primêre Skool Springbok vs Matjieskloof RK    
 
Griekwaland-Wes proewe = Upington = 10/11 Mei
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
4 13 – 17 Mei
Dr Izak van Niekerk vs Ferdinand Brecher    
Concordia vs Primêre Skool Springbok    
St Cyprians vs Sacred Heart    
Matjieskloof RK vs Okiep Laerskool    
 
Bondedag = Welkom = 15 – 18 Mei
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
5 20 – 24 Mei
Concordia vs Dr Izak van Niekerk    
Ferdinand Brecher vs Primêre Skool Springbok    
Sacred Heart vs Matjieskloof RK    
Okiep Laerskool vs St Cyprians    
 
                 
                 
Mini Cravenweek = Bloemfontein = 22 – 25 Mei
0/12 Lammergeyer Week = Vryheid = 15 – 22 Junie = ( 15 Junie Klereoorhandiging)
0/13 Cravenweek = Bela-Bela = 15 – 28 Junie = ( 15 Junie – Klereoorhandiging)
0/13 XV Tal Valke Week = Sasolburg = 29 Junie – 3 Julie = (29 Junie Klereoorhandiging)
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
6 22 – 26 Julie
Dr Izak van Niekerk vs Primêre Skool Springbok    
Concordia vs Ferdinand Brecher    
Okiep Laerskool vs Sacred Heart    
Matjieskloof RK vs St Cyprians    
 
TUISSPAN WORD EERSTE GENOEM WEEK DATUM
7 29 Julie – 2 Aug
Okiep Laerskool vs Primêre Skool Springbok    
St Cyprians vs Dr Izak van Niekerk    
Sacred Heart vs Concordia    
Ferdinand Brecher vs Matjieskloof RK    
 
7’s Provinsiale Finale = Kimberley = 02 – 03 Augustus 
Sewes = Pretoria = 18 – 25 September = ( 21 Sept. Klereoorhandiging)

 

KIMBERLEY PRIMARY SCHOOLS RUGBY UNION 

Liga Bepalings vir 2013 A-Liga

Die skool wat eerste genoem word het tuisveld voordeel. Skole moet asseblief by die datums hou aangesien die tyd vir wedstryde baie beperk is. Die dag net na die wedstryd moet die uitslagkaarte na die sekretaris gefaks word. Die liga bepalings is as volg:

Week 2 (Don, 18 April)

NPS vs ABASS

EUR vs STAATS

JAC vs HARTSW

HOPET vs ANDA

 

Week 3 (Don, 25 April)

NPS vs STAATS

JAC vs ABASS

EUR vs HOPET

HARTSW vs ANDA

 

Week 4 (Don, 2 Mei)

JAC vs NPS

STAATS vs HOPET

ABASS vs ANDA

EUR vs HARTSW

 

Week 5 (Woens, 8 Mei)

EUR vs ABASS

NPS vs HOPET

STAATS vs HARTSW

ANDA vs JAC

 

Week 6 (Woens, 15 Mei)

NPS vs ANDA

JAC vs EUR

HARTSW vs HOPET

ABASS vs STAATS

 

Week 7 (Woens, 22 Mei)

NPS vs HARTSW

EUR vs ANDA

ABASS vs HOPET

JAC vs STAATS

 

Week 8 (Don, 30 Mei)

EUR vs NPS

ABASS vs HARTSW

STAATS vs ANDA

JAC vs HOPET

 

Liga Bepalings vir 2013 B-Liga

Hiermee die finale B-liga bepalings. Die eerste rondte bly soos dit aanvanklik was. Jammer vir enige ongerief.

Week 1 (Vrydag, 12 April )

NPS o/12 vs Beacon

Pescodia vs NPS o/13

Vaalrivier vs Oranje-Diamant

Roodepan vs Homevale

Warrenton vs Progress

Hartswater vs BYE

 

Week 2 (Vrydag, 19 April)

NPS o/12 vs Pescodia

Vaalrivier vs Beacon

NPS o/13 vs Roodepan

Warrenton vs Oranje-Diamant

Homevale vs Hartswater

BYE vs Progress

 

Week 3 (Vrydag, 26 April)

NPS o/12 vs Vaalrivier

Roodepan vs Pescodia

Warrenton vs Beacon

NPS o/13 vs Hartswater

BYE vs Oranje-Diamant

Progress vs Homevale

 

Week 4 (Vrydag, 3 Mei)

NPS o/12 vs Roodepan

Warrenton vs Vaalrivier

Pescodia vs Hartswater

BYE vs Beacon

NPS o/13 vs Progress

Homevale vs Oranje-Diamant

 

Week 5 (Vrydag, 10 Mei)

NPS o/12 vs Warrenton

Roodepan vs Hartswater

BYE vs Vaalrivier

Progress vs Pescodia

NPS o/13 vs Oranje Diamant

Homevale vs Beacon

 

Week 6 (Vrydag, 17 Mei)

NPS o/12 vs Hartswater

BYE vs Warrenton

Progress vs Roodepan

Homevale vs Vaalrivier

Pescodia vs Oranje-Diamant

NPS o/13 vs Beacon

 

Week 7 (Vrydag, 24 Mei)

NPS o/12 vs BYE

Progress vs Hartswater

Homevale vs Warrenton

Roodepan vs Oranje-Diamant

NPS o/13 vs Vaalrivier

Beacon vs Pescodia

 

Week 8 (Vrydag, 31 Mei)

NPS o/12 vs Progress

Homevale vs BYE

Oranje-Diamant vs Hartswater

NPS o/13 vs Warrenton

Beacon vs Roodepan

Pescodia vs Vaalrivier

 

Week 9(Vrydag, 7 Junie)

NPS o/12 vs Homevale

Progress vs Oranje-Diamant

NPS o/13  vs BYE

Beacon vs Hartswater

Pescodia vs Warrenton

Roodepan vs Vaalrivier

Related Posts