2011 Coca-Cola Craven Week Squads

Jun 22 • Craven Week, Craven Week Teams, School • 5308 Views • Comments Off on 2011 Coca-Cola Craven Week Squads

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

BLUE BULLS

Affies: Carlo Engelbrecht , Markus Kleinbooi, Pierre Schoeman.

Pretoria THS: Patrick Mathe

Southdowns: Caswell Khoza, Nicefore Omba ,Thabo Mabuza,

Waterkloof: Christiaan de Bruin, Dayan van der Westhuizen, De Wet Meyer, Duncan Matthews,  Durren Fielies, Francois Tredoux, Irné Herbst, Janco Gunter, Justin Forwood, Marné Coetzee, Morné du Plessis, Roelof Smit , Ruhan Janse van Rensburg, Shaun Robinson.

BOLAND

Charlie Hofmeyer: Kobus Putter.

Cirtusdal: Riaan Mostert.

Dirkie Uys: Jason Kriel.

Drosdy: Pieter de Wet, Gerhard de Wet, Steven Robbeson, Xander Kuys.

Groendal: Gilmore Hector.

Hawston: Arno Fortuin, Nicolin Carelse.

Hugenote: Gideon Koegelenberg.

Langeberg: Ryno Conradie.

New Orleans: Clinton Ruiters.

Piketberg: Jacques Rossouw.

Porterville: Andrew Beerwinkel.

Robertson: Eben de Bod, Ryal Neethling.

Schoonspruit: Anzo Stubbs, Ashlon Davids, Ludio Williams, Marno Hart

Swellendam: Petrus Uys.

BORDER

Selbourne: Andrew Love, Cameron Opperman, Dylan De Wilzen, Emihle Baneti, Freddy Lubbe, Jason Orpen, Joshua van Rooyen, Ryan Germishuys, Siphatho Qinisile, Siphesihle Punguzwa, Yakha Qinela.

Queens: Siyasanga Makohliso, Johan Meyer, Josh Stander, JP Smith.

Dale: Achumile Mashalaba, Jason Bucholtz, Maliviwe Simanga, Milani Mqayi, Sphomulele Msutwana.

Grens: Fourie.

Hudson Park: Justin Haynes.

EASTERN PROVINCE

Brandwag: Enrico Koester, Matthew Moore, Wayne Gardner.

Daniël Pienaar: Francois Nel, Justin Benn.

Framesby: Roche van Hall, Stephan Zaaiman.

Grey PE: Byron Westcott, Gary Loest, Jan Enslin, Marius le Roux, Michael Willemse, Siviwe Bittet, Vikile Sofisa.

Kirkwood: JC Pittaway.

Muir College: Neo Mehlwana.

Newton: Loxolo Koza.

Nico Malan: Phillip Solomon, Selwyn Davids.

Pearson: Jonathan Ford, Tebogo Mokonenyane.

Solomon Mahlangu: Ncedisi Dlwengu.

EASTERN PROVINCE COUNTRY DISTRICTS

Adelaide Gym: Ayabonga Gantweni.

Aliwal-North: J Oosthuizen, Nicholas Poone, Willem Venter.

Cradock: Christiaan Steyn, Nico Stuurman.

Gill College: Colin Goosen, Juandre Fourie, Renaldo Meyer.

Graeme College: Tyrone Rankin.

Marlow Landbou: Corrie van Zyl, Dean Ferreira, Henfred Linde, Lood de Jager, Ricky van Straaten, Zubin Baartman.

Spandau: Mazel Kiewiets.

St. Andrews College: Athinkosi Mankosi, Ntsiki Mlamleni.

Union: James Moore, Sean Koeberg.

Winterberg: Edgar Fletcher.

FREE STATE

Grey College: Arrie Vosloo, Dries Swanepoel, Edward Schmidt, Francois Pretorius, Gerhard Olivier, Henco Greyling, Hennie-Schalk Theron, Jacques du Toit, Jannie Strumpher, Jan Serfontein, Leneve Damons, Neethling Fouché, Pieter Jordaan, Rudolph Botha, Ruwellyn Isbell, Wihan Lombaard.

Louis Botha: DK Mukendi, KK Hlongwane, Kwemi Moremi, Thuso Chalatsi, Vincent Maruping.

Sentraal: Frans Jordaan.

GOLDEN LIONS

Bracken: Daniel Bope.

Florida: C-Than Moos,  Charlton Africa, Ruhan Kruger, Tshepo Mookie.

Jeppe: Sifiso Shabangu.

Kings Edward VII: Dillon Smith, Sabatha Mmlathi, Senzo Thabalala.

Marais Viljoen: Eugene Le Maitre , Jaco Victor, Tumelo Moloi.

Monnas: Burger Odendaal, Chad de Klerk,  Chris Massyn, Dirk Kotze,  Jaco van der Walt,  Jannie Stander, Phillip du Preez,  Ruan Steenkamp, Shaun Conradie, Theunis Reynolds.

GRIFFONS

AHS Kroonstad: Francois van Biljon.

Goudveld: Frans Gerber, Kallie Erasmus

Hentie Cilliers: Adnil Kleinbooi, Brendon Oktober, Gustav Potgieter, Jason Bloemstein,  Jean Volkwyn, Kirsten Heyns, Lilitha Kambule, Luzanne Williams, Nathen Luiters , Reinhardt Snyman, Renaldo Abrahams.

Kroonstad: Jaco Enslin, Ruben Botha. .

Voortrekker: Henco van der Westhuizen,  Marco Klopper, Ruan Janse van Rensburg.

Welkom Gym: John-Otto Lonergan.

Wessel Maree: Leonard van der Walt.

Witteberg: Loftus Morrison .

GRIQUAS

Diamantveld: Adriaan Smit,  Boetie Makhetlo, Curtley Kiewiets , Elrico Fielies, Graham de Reuck , Granville Adams, Herman Scholtz,  Jean McLean, LP Potgieter, Pieter Scholtz.

Homevale: Emile Jansen

Noord-Kaap: Charlton Koopman, Christiaan de Haast, Dawid Minnie, Heinrich van der Walt, Human Oerson, Jaco Buys, Kobus du Plessis, Len Le Roux,  Pikkie Nortjé, Vuyani Maqiuna.

KWA-ZULU NATAL

Durban High: B. Cope, M. Payi.

George Campbell: S. Nanto.

Glenwood: C. Swart, D. Moolman, F. Horn,  J. Taylor, M. Worral-Claire,  N. Oelofse, N. Marwana, S. Pina, S.Tom.

Kearsney: C. Collopy, D. Du Preez, J. Du Preez , R. Du Preez, S. Khubeka.

Martizburg College: L. Sithole, S. Ungerer.

Vryheid: J. Klingenberg.

Westville: J. Buthelezi, T. Fisher.

PUMAS

Ermelo: Jacques du Plessis,  Jan Visser, Neil Bekker.

Ligbron HTS: Gina Mpumulelo, Wandile Nkosi.

Middelburg HS: Anele Blaauw, Lunga Matsinye,  Phumlani Radebe.

Middelburg HTS: Allen Wayen,  Gysie du Plessis , Ivan Gouws , JP Schonfeld, Kobus Wolmarans, Kwagga Smit, Neil Meyer, Reinhardt Griesel, Ruan Raath.

Nelspruit: Hamish Herd, Werner Kok.

Standerton: Chris Boshoff, Markus Janse van Rensburg , Tyrone Pienaar.

SOUTH WESTERN DISTRICTS

Oakdale: Dawid Malan, Francois van der Vyfer, Michael Bernard, Ryno Wepener,  Theron Liebenberg.

Oudtshoorn: Blaine James, Bradley Jumaats, Ganfried May, JH Schmidt, Percy Williams.

Outeniqua: Brianton Booysen, Christopher Richardson, Dewald Dekker, Du Toit Hills , Jurgens Schoeman, Martin Oosthuizen, Sylvian Mahuza , Tertius Kruger.

PW Botha: Eathon Williams, Kurtly Appollis.

Uniondale: Curtly Brinkhuis.

WESTERN PROVINCE

Boishaai: Jean Nel, J van der Merwe, C Corbett, R van der Merwe, S Ferreira.

Brackenfell: C. Kolbe.

Diocesan College: T Carlson, T. Motale, Tim Swiel.

Paarl Gym: C. Davids, H. Pollard.

Paul Roos Gym: A. Derickson, C Solomon , D. Goliath,  J.P. Lewis , K. Lombard, M. Hazner,  R. Samuels.

Tygerberg: A. Warner, J. Gedult, E. Swanepoel.

Wynberg: S Notshe.

Related Posts

« »